Otuleni Modlitwą

Czwartek 18 lutego 2016

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7,7-8)

Czy wiesz, że jesteś w stanie dołożyć Jezusowi dodatkowy ciężar na Jego plecy? Ks. Jan Kaczkowski mówi o 3 naszych działaniach, które nakładają większy krzyż na barki Chrystusa.

 W ten sposób nakładamy ciężary na plecy Jezusa…

Jestem drugi…


Módlmy się za chorych i cierpiących, aby uwierzyli w moc i siłę Jezusa Miłosiernego.

Otulmy modlitwą kapłanów, a szczególnie księdza Mateusza i księdza Tomasza, dziękując im za wygłoszone kazania rekolekcyjne, wypraszając dla nich wiele łask Bożych oraz opiekę Matki Najświętszej.

Módlmy się o pokój i miłość w naszych sercach. Niech one kształtują nasz świat, nasze rodziny i nasze życie.

Za mojego brata o Boże błogosławieństwo w nowym miejscu zamieszkania i w nowej pracy oraz mądrość w podejmowaniu decyzji.

Módlmy się za dzieci i młodzież, aby dobrze wykorzystali czas ferii zimowych do zregenerowania sił, a czas Wielkiego Postu i rekolekcyjna zaduma niech zbliża ich do Boga.

Panie Jezu, bądź uwielbiony za to, że dzięki Otuleni Modlitwą łatwiejsza jest moja samotność i choroba oraz mogę wspierać innych swoją codzienną modlitwą. Błogosław Księdzu Proboszczowi za umożliwienie takiego miejsca spotkania przed Twoim Obliczem.

Módlmy się za Anię, niech Bóg jej błogosławi w codziennych obowiązkach i wspiera darami Ducha Świętego.

Boże dziękuję Ci za łaski, którymi obdarzasz nas każdego dnia. Proszę o siłę, wiarę, nadzieję i miłość na każdy dzień. Dziękujemy za ks. Mateusza, dzięki któremu możemy modlić się we wspólnocie i wypraszajmy pobrzebne łaski dla niego.

Panie Jezu otocz swoimi ramionami mojego Tatę i brata, udzielając im łask Twojego Miłosierdzia.

Za pewnego chorego mężczyznę.

Za chorego Władysława, przyjdź Panie z łaską uzdrowienia i siły.

Otulmy modlitwą Monikę i jej bliskich. Prośmy o powrót do zdrowia i Boże błogosławieństwo.

Chroń nas Panie Boże od zdrady, pogardy i nienawiści. Wlej w nasze serca miłość, życzliwość i wyrozumiałość. Daj zrozumieć słabości drugiego człowieka.

Proszę o zdrowie dla Księdza Mateusza.

Pomódlmy się za chorą ciocię, aby dobry Jezus napełnił Ją wiarą w wyzdrowienie i obdarzył pokojem.

Proszę o zdrowie dla Kasi. Niech nie opuszcza ją nadzieja.

Proszę o właściwe rozeznanie w sprawie pracy.

Proszę o zdrowie dla Pani Bogumiły i zgodę na podjęcie leczenia szpitalnego. Proszę też o siły i Boże błogosławieństwo dla Ewy.