Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 3 listopada 2019

Dziś przypada 31 niedziela zwykła. Są takie spotkania, które radykalnie zmieniają życie człowieka. Doświadczył tego między innymi zwierzchnik celników Zacheusz. Był zainteresowany Jezusem, dlatego wszedł na sykomorę. Ku zdumieniu wszystkich Pan podszedł do domu Zacheusza, co wywołało ogólne szemranie mieszkańców Jerycha. Zacheusz uchylił Jezusowi rąbek swojego serca i to zupełnie wystarczyło. Mocą łaski Bożej Zacheusz doświadczył łaski nawrócenia i okazał się gotowy naprawić wyrządzone krzywdy. Przyjmijmy Jezusa z radością, jak Zacheusz i pozwólmy Mu zmieniać nas ku temu, co lepsze.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 4 listopada, przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.
  • W sobotę, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się w intencji pasterzy Kościoła i prośmy Boga o nowe powołania do służby w Kościele.

Wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych można przynosić do zakrystii po Mszach świętych.

Zapraszam chętnych do sprzątania kościoła przed odpustem parafialnym w środę 6 listopada o godzinie 16:00.

Odpust Parafialny ku czci św. Marcina będziemy obchodzić w poniedziałek, 11 listopada. Suma odpustowa o godz. 11:00. Odprawi ją i kazanie wygłosi Ks. Sebastian Rucki. Ofiarę na przygotowanie odpustu można składać do koszyczka za ławkami.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i troskę o nasz świątynię oraz prace przy kościele i plebani.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.

Foto: MZ