Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 9 kwietnia 2017

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Klimat radości miesza się ze smutkiem. Jezus, jedyny Król posłuszny woli Ojca, godzi się na podjęcie męki i haniebną śmierć. Towarzyszy Mu rzesza ludzi oraz ich radosne okrzyki. Palmy w naszych dłoniach mają przypominać triumfalny wjazd do Jerozolimy oraz podjętą tam Mękę dla zbawienia całego świata.

Liturgia Wielkiego Tygodnia jest szczególnie bogata i wymowna. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się II nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej – 13 kwietnia 2017 r.

O godz. 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej – liturgia eucharystyczna z poświęceniem Krzyżma. Tę Mszę świętą biskup diecezjalny koncelebruje z całym prezbiterium. Jest ona wyrazem łączności kapłanów ze swoim biskupem. W czasie liturgii nastąpi obrzęd ustanowienia nowych animatorów służby liturgicznej.

O godz. 19:00 Liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele. W czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej, podczas uroczystego śpiewu Chwała na wysokości rozbrzmiewają dzwony, dzwonki i organy. Po zakończeniu hymnu milkną aż do Wigilii Paschalnej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21:00.

 Wielki Piątek Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2017 r.

Obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy). Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do celebracji Wigilii Paschalnej, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.

Spowiedź św. od godz. 09:00 do 10:45.

Droga Krzyżowa o godz. 11:00. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian od godz. 12:00.

Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 19:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.

Wielka Sobota Wigilia Paschalna – 15 kwietnia 2017 r.

Adoracja Pana Jezusa przy Grobie w godz. od 9:00 do 20:00:

adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Różańcowych o godz. 9:00,

adoracja dzieci i młodzieży o godz. 13:00.

Spowiedź św. w godzinach: 09:00 – 09:45 i 13:00 – 13:45.

Błogosławienie pokarmów wielkanocnych o godz. 10:00 i 14:00.

Liturgia Paschalna zakończona procesją Rezurekcyjną w intencji wszystkich Parafian o godz. 20:00. Proszę przynieść ze sobą świece.

Za czynny udział w całym Triduum można uzyskać odpust zupełny, wypełniając zwykłe warunki odpustu oraz spełniając następujące dzieła:

w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem,

w Wielki Piątek – pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej,

w Wielką Sobotę – udział w liturgii Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny.

Msze Święte o godz. 8:00 i 10:30.

Do końca Triduum Paschalnego (a więc do wieczora Niedzieli Wielkanocnej) należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

W koszyczku za ławkami, zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jest to nasz wyraz troski o piękno świątyni na czas Świąt Wielkanocnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Można jeszcze nabyć paschaliki – w zakrystii po Mszy św.

Dziękuję za wszelką życzliwość, modlitwę i składane ofiary, a Wspólnocie Szymona i Weroniki za posprzątanie naszego kościoła.

Foto: MZ