fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 9 grudnia 2018

Dzisiejsza liturgia słowa napełnia nas ufnością i kieruje wzrok ku przyszłości. Liturgia eucharystyczna jest objawieniem Bożej sprawiedliwości, miłosierdzia, radości i pokoju. To światło nadziei w świecie, gdzie ma miejsce tyle katastrof, wojen, dramatów i rozlega się sporo hiobowych wieści. Bóg jest naszą przyszłością, ponieważ jako zwycięzca śmierci i cierpienia, zapewnia nas: Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże (Łk 3,6).

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W czwartek, 13 grudnia, wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • W piątek, 14 grudnia, wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. 

Msze święte roratnie w naszym kościele w piątki o godzinie 18:00 i w sobotę o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Na Msze roratnie dzieci przynoszą lampiony, a dorośli świece.

W zakrystii można nabywać świece rozprowadzane przez Caritas w ramach XXV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne.

Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę, 15 grudnia, od godziny 10:00.

Zachęcam do pielęgnowania zwyczajów adwentowych w Kościele domowym jakim jest rodzina: np. do gromadzenia się wokół świecy albo wieńca adwentowego na wspólnej modlitwie. Zachęcam też do zachowania trzeźwości w Okresie Adwentu i do czynów miłosierdzia.

Dziękuję za wspólną modlitwę i składane ofiary.

Życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się drugiego tygodnia Adwentu.