Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 8 maja 2016

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie Pana Jezusa Chrystusa kieruje nasze spojrzenie ku Niebu, gdzie dla każdego i każdej z nas przygotowane jest miejsce. Miejsce, gdzie wraz z Bogiem będziemy cieszyć się pełnią życia na wieki.

Od piątku, 6 maja, trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jest to okres bezpośredniego przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego. Osoby uczestniczące w tej nowennie odprawianej publicznie mogą uzyskać odpust cząstkowy.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 9 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W piątek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.
  • W sobotę, 14 maja, święto św. Macieja Apostoła.

W piątek po Mszy świętej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

W przyszłą niedzielę, 14 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed Mszą świętą, o godzinie 10:10, nasza schola śpiewem uwielbi Boga. Serdecznie zapraszam.

W naszych modlitwach pamiętajmy o Maturzystach, szczególnie z naszej parafii. Prośmy dla nich o dary Ducha Świętego na czas egzaminów.

Dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa, troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary. W zeszłą niedzielę na parafię zebraliśmy 2500 zł. W przyszłą sobotę serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy remoncie probostwa.