fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 8 listopada 2015

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw za Kościół prześladowany na świecie.

Odpust parafialny ku czci św. Marcina będziemy obchodzić w środę 11 listopada. Suma odpustowa o godz. 11:00 w intencji Parafian, a także o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich zaangażowanych w prace remontowe przy parafii i troszczących się o naszą świątynię oraz piękno liturgii. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Piotr Hoffmann. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek 13 listopada po Mszy świętej wieczornej w kościele.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki.
  • We wtorek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
  • W środę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
  • W czwartek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W piątek, 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

 

Serdeczne dziękuję wszystkim zaangażowanym w prace remontowe na probostwie w minionym tygodniu i w dniu wczorajszym. Dziękuję również za przygotowanie posiłków i składane ofiary, w minioną niedzielę zebraliśmy 2800 zł.