fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 7 października 2018

Dziś przypada 27 niedziela zwykła. Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostatecznym kresem jest miłość, która uwzniośla i ożywia każde działanie, czyniąc go dobrym. Małżeństwo bez miłości jest puste i zimne, praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania, modlitwa bez miłości może być czczą gadaniną, a udział w liturgii eucharystycznej bez miłości pozostanie na płaszczyźnie spełnienia obowiązku. Miłość zawsze łączy, a nie dzieli; nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza oczekiwanym pokojem.

Ofiara przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Liturgiczne obchody tygodnia.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy świętej.

Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele odprawiane są:

  • w piątki po wieczornej Mszy świętej,
  • w soboty po porannej Mszy świętej,
  • w niedziele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Jeżeli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie w kościele (np. z powodu choroby), to zachęcam do modlitwy różańcowej w łączności duchowej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po Mszach Świętych. Zmarłych będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa na cmentarzu 1 listopada. Można również składać wypominki roczne, zmarłych będziemy polecać przez cały rok, przed niedzielnymi Mszami świętymi.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary, pomoc przy remontach oraz za troskę o naszą świątynię.

Życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.