fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 7 kwietnia 2019

Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie Wielkiego Postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki po Mszy św. wieczornej.

Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną w sobotę, 13 kwietnia, od godz. 10:00.

Zachęcam do włączenia się w przedświąteczne sprzątanie kościoła, w sobotę, 13 kwietnia, od godz. 8:30. Jest to wyraz naszej troski o piękno kościoła na czas Świąt Wielkanocnych. Serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Zapraszam na procesję z gałązkami palmowymi podczas Mszy św. o godz. 10:30. Pobłogosławienie palm na każdej Mszy św.

W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. Rozpoczęcie liturgii o godzinie 13:30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła katedralnego św. Mikołaja, gdzie pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla sprawowana będzie Eucharystia. Po skończonych uroczystościach wszystkich zapraszamy na tradycyjną grochówkę przed Katedrą.

W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny. Składana przy tej okazji ofiara przeznaczona jest na cele charytatywne.

Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do koszyczka za ławkami.

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas przez kolejny tydzień Wielkiego Postu.