Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 6 sierpnia 2017

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Ewangelista św. Mateusz kończąc opis Wydarzenia na Taborze podkreśla, że w pewnym momencie towarzyszący Jezusowi Mojżesz i Eliasz, w pewnym momencie znikają ze sceny i Jezus zostaje sam. Chce w ten sposób powiedzieć, że Pan Jezus ich niejako zastępuje. On jest od teraz jedynym nauczycielem i prawodawcą ludzi. Uczestnictwo w liturgii jest spotkaniem z Tym, który naucza i wszystko najlepiej porządkuje.

Dziś rozpoczyna się piesza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. Otoczmy pielgrzymów modlitwą.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

W środę, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W czwartek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W piątek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy. W tym dniu o godzinie 14:00 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej.

Dziękuję za modlitwę, wszelką życzliwość i składane ofiary. Dziękuję za pomoc przy remoncie probostwa.Ciąg dalszy remontów w przyszłą sobotę o godzinie 7:00. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.

Wyjeżdżającym na urlop życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

 

Foto: opoka.photo