Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 6 października 2019

Dziś przypada 27 niedziela zwykła. Bóg jest zawsze inny niż Go sobie wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, że dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach uczniów, gdy prosili Jezusa: Panie, dodaj nam wiary! Ta prośba rozbrzmiewa również podczas Mszy świętej, bowiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym bardziej, że tam, gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei, odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili. Wypowiedzmy ją, wiedząc, że dobry Bóg w swojej łaskawości daje nam więcej, niż na to zasługujemy i udziela nam obfitszych łask niż te, o które prosimy. 

Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W sobotę, 12 października, Diecezjalna Pielgrzymka do Koszyc na Słowacji miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. O godz. 11:00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla. Po Mszy św. nastąpi uczczenie relikwii św. Męczenników Koszyckich.

W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić 19. Dzień Papieski.

Rozpoczął się październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są:

  • w piątki po wieczornej Mszy świętej,
  • w soboty po porannej Mszy świętej,
  • w niedziele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i troskę o naszą świątynię. Chętnych do pomocy przy sprzątaniu kościoła i porządkowaniu obejścia kościoła i cmentarza, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.

Foto: MZ