fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 5 sierpnia 2018

Dziś przypada 18 niedziela zwykła. Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy i mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W Modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas, byśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych (Mt 4, 4b). Dlatego Jezus mówi sam o sobie: Ja jestem chlebem życia (J 6, 35). Kto przychodzi do Jezusa Chrystusa, już nie pragnie ani nie odczuwa głodu, gdyż On sam daje się jako Chleb, który obdarza życiem wiecznym. Podczas Eucharystii przychodzi po raz kolejny w takiej postaci.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 8:00 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

W środę, 8 sierpnia, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

W czwartek, 9 sierpnia, święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

W piątek, 10 sierpnia, święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W sobotę, 11 sierpnia, wspomnienie Św. Klary, dziewicy. W tym dniu o godzinie 13:30 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

Dziękuję za wspólną modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o naszą świątynię i składane ofiary. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę pięknej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.