Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 5 maja 2019

Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Przed dwoma tygodniami świętowaliśmy Wielkanoc, a dzisiaj można odnieść wrażenie, iż szara codzienność zupełnie nas pochłonęła. To samo doświadczenie było obecne w życiu uczniów Pańskich. Niedługo po Wielkanocy powrócili do swoich dawnych zajęć, jednak ich nocny połów na Jeziorze Tyberiadzkim okazał się niepowodzeniem. Wtedy doświadczyli obecności Zmartwychwstałego, który powiedział im, co powinni czynić, a ich praca zaczęła przynosić oczekiwane efekty. Czy zauważamy obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu i pracy – Tego, który wskazuje, co mamy robić? Jezus Chrystus jest pośród nas, ponieważ zgromadziliśmy się w Jego imię, uwielbiajmy Go w naszej wspólnej modlitwie.

Dzisiejsza ofiara przeznaczona jest na cele parafialne.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W środę, 8 maja, uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń. 

Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godziny 9:30. 

Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

W przyszłą niedzielę, 12 maja, rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas do owocnego przeżycia dzisiejszej niedzieli