fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 5 listopada 2017

Dziś 31 niedziela zwykła. Jako dzieci jednego Ojca gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii, aby wyznać Mu naszą miłość i prosić o umocnienie. W świecie zdominowanym ciągłym pragnieniem własnej chwały i zaszczytów, prośmy Boga o dar pokory, albowiem nasza wielkość przejawia się w uniżeniu: kto się wywyższa będzie poniżony, a kto się poniża będzie wywyższony.

Zebrana dziś ofiara przeznaczona będzie na cele parafialne.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać jeszcze do 8 listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu:

  • przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej;
  • odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego;
  • zachowując wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Liturgiczne obchody tygodnia.

Ofiarę na przygotowanie odpustu można składać do koszyczka za ławkami. Sprzątanie kościoła przed tą uroczystością we wtorek, 7 listopada, o godz. 16:00. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy.

W przyszłą niedzielę, 12 listopada, przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W naszej Parafii w tym dniu odbędzie się niedziela powołań. Będziemy gościć dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. o godz. 10:30 klerycy zapraszają młodzież naszej Parafii na spotkanie.

Dziękuję za modlitwę, wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa i składane ofiary.