fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 31 grudnia 2017

Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W gronie rodziny i najbliższych celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn Boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej. Ufając, że nasz Pan zasiada z nami do stołu Eucharystii, uwielbiajmy Go i dziękujmy za Jego obecność w kończącym się roku kalendarzowym.

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe jego warunki i odmawiając pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 10:30.

We wtorek, 2 stycznia, wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W sobotę, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Msze św. w naszym kościele, według porządku niedzielnego, o godz. 8:00 i 10:30; nie będzie Mszy św. o godzinie 18:00.

W tym dniu przypada 4. rocznica święceń biskupich oraz ingresu biskupa Romana Pindla. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Bielsko-Żywieckiego w ramach obchodów Dies Episcopi będzie sprawowana o godzinie 17:00 w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Otoczmy modlitwą naszego Pasterza oraz całą Diecezję.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, ofiara zbierana będzie na potrzeby naszej Parafii.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną, w tym miesiącu, będą w sobotę 13 stycznia, początek o godzinie 11:00.

Serdeczne dziękuję za troskę o nasz kościół oraz za okazywaną życzliwość, zwłaszcza podczas odwiedzin kolędowych. Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary.

Niech Dziecię Jezus swoją miłością ubogaca Wasze rodziny.