fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 30 października 2016

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 31 niedziela zwykła, jest to ostatnia niedziela października.

Zbliżają się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii po Mszach Świętych. Zmarłych będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa na cmentarzu 1 listopada.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W radosną uroczystość zgromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się za tych wszystkich, którzy zakończyli już swoje ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Poprzez udział w Eucharystii, które w naszym kościele odprawione będą o godz. 8:00 i 10:30, pragniemy zjednoczyć się z nimi, by wspólnie wychwalać Boga za cuda, jakie dokonał w ich życiu. Procesja wraz z nabożeństwem na cmentarzu o godz. 14:00, rozpoczęcie w kościele, obrzędem poświęcenia zniczy, lampek i kwiatów na groby. Zachęcam do udziału.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

  • od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła;
  • poprzez odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego;
  • przez przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej;
  • zachowując wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  • w dniach od 1 – 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta w tym dniu o godz. 18:00.

W piątek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się w intencji Pasterzy Kościoła oraz prośmy Boga o nowe powołania do służby Bogu.

Pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi;

Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec. Odwiedziny chorych od godz. 10:00.

Odpust Parafialny ku czci św. Marcina będziemy obchodzić 11 listopada. Suma odpustowa o godz. 11:00.  Odprawi ją i kazanie wygłosi Ks. Adam Bieniek.

W przyszłą niedzielę zbierana ofiara przeznaczona będzie na cele parafialne.

Serdeczne dziękuję wszystkim zaangażowanym w prace remontowe na probostwie w minionym tygodniu i w dniu wczorajszym. Dziękuję również za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.