fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 30 kwietnia 2017

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Jezus Chrystus gromadzi nas na Eucharystii. On przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. W świetle Jego słowa mamy lepiej zrozumieć nasze życie doczesne, które jest pielgrzymowaniem po drogach wiary. Uczestnicząc w liturgii, z wiarą przystąpmy do stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, aby doświadczyć spotkania ze Zbawicielem.

Rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni.

We wtorek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. Msze Święte w naszym kościele o 8:00 i 10:30.

W czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W sobotę, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.

Również w sobotę, 6 maja o godzinie 15:00 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci oraz poświecenie świec, modlitewników i różańców. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem.

W niedzielę, 7 maja o godzinie 10:30 I Komunia Święta dzieci naszej Parafii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • W czwartek otoczmy modlitwą kapłanów oraz prośmy o nowe powołania do służby w Kościele.
  • W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji, przed Mszą Świętą, nabożeństwo majowe.
  • W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe wraz z różańcem o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych od godz. 10:00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.

Serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę oraz składane ofiary.

 

Foto: Ks. Robert Capała