fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 3 marca 2019

Dziś 8 niedziela zwykła. Samoocena jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy. Łatwo powiedzieć, ale trudniej tego dokonać. Często dzieje się tak, że potępiamy innych ludzi, aby tylko znaleźć kogoś, kogo można uczynić odpowiedzialnym za zaistniałą sytuację. Solidna ocena siebie samego jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy – tego wymaga również Jezus. Celem jest, byśmy podążając w naszym życiu właściwą drogą, przynosili dobre owoce. Aby ten cel osiągnąć, należy przede wszystkim pracować nad własnymi błędami, a nie innych. Prośmy zatem Pana o miłosierdzie oraz motywację do poprawy. 

Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, ofiara przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 52. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcam do udziału w Eucharystii, która zostanie odprawiona o godz. 18:00. Podczas tej Mszy świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. 

W tym tygodniu, 7 marca, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się za tych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na głos Bożego wezwania. Prośmy także Boga o dar nowych powołań do służby w Kościele.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki po Mszy św. wieczornej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Spotkanie dla młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzę błogosławionej niedzieli oraz rozpoczynającego się tygodnia.