fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 3 kwietnia 2016

Dziś 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy czas oktawy wielkanocnej, a rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia.

Z okazji święta Miłosierdzia Bożego, pragniemy przypomnieć, że codziennie można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Jeżeli wierny z powodu choroby lub innej słusznej racji nie może wyjść z domu, ale odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, pod zwykłymi warunkami również zyskuje odpust zupełny.

Udziela się też odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem wolnym od przywiązania do grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w nabożeństwie ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwy Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. Jezu, ufam Tobie.

Dziś o godz. 14:30, rozpoczniemy Koncert Uwielbienia Boga, połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia, który poprowadzą schole z naszej parafii oraz z parafii św. Michała Archanioła w Goleszowie. Podczas tego nabożeństwa poświęcony zostanie obraz Jezusa Miłosiernego, który następnie będzie nawiedzał nasze rodziny. Serdecznie zapraszamy!

Rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 był on obchodzony w pierwszym tygodniu października. Jednak Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała o przeniesieniu go na II tydzień Okresu Wielkanocnego, który rozpoczyna się Świętem Bożego Miłosierdzia. Otulmy modlitwą osoby potrzebujące i tych, którzy śpieszą im z pomocą oraz podejmijmy konkretne działania na rzecz biednych, chorych czy samotnych (odwiedziny, pomoc w zakupach czy choćby czas poświęcony chorej osobie).

W poniedziałek, 4 kwietnia, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona w tym roku z dnia 25 marca). Msza Święta w naszym kościele zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Jest to też Dzień Świętości Życia, w którym otaczamy modlitwą matki w stanie błogosławionym oraz nienarodzone dzieci.

Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, 30 marca 2016 r. 

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji nowych powołań do służby w kościele.

W przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych, odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista zgłoszonych przez Parafian kandydatów, znajduje się w gablotce i na naszej stronie internetowej.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Składane ofiary zostaną przeznaczone na remont kościoła.

Dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa, troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.