fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 29 lipca 2018

Dziś przypada 17 niedziela zwykła. Napomnienie św. Pawła: Znoście siebie nawzajem w miłości (Ef 4,2b) jest adresowane do nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, talentów i zdolności, sympatii i antypatii, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Pomimo tych zauważalnych różnic, istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością i cierpliwie siebie znosić. Wskazanie Pawłowe jest zatem wciąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 31 lipca, wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

W środę, 1 sierpnia, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tej intencji.

W czwartek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.

W sobotę, 4 sierpnia, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca módlmy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym.

W pierwszy piątek miesiąca oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – nabożeństwo różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian od godz. 11:30.

Dziękuję za wspólną modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o naszą świątynię i składane ofiary. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę pięknej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.