Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 29 kwietnia 2018

W 5 niedzielę wielkanocną Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbić Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym. 

W poniedziałek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godzinie 12:00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w czwartek, 3 maja, o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Mszą świętą.

Rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

Z okazji zbliżających się obchodów Dnia Strażaka zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne w czwartek, 3 maja 2018 r., o godz. 15:00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Lesznej Górnej.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni.

W środę, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę: o godz. 8:00 i 10:30.

W piątek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. W tym dniu rozpoczynają się egzaminy maturalne. Otoczmy modlitwą młodzież przygotowującą się do egzaminu dojrzałości. W naszym  kościele będziemy zapalać świecę przypominająca o modlitwie w intencji maturzystów.

W tym tygodniu przypadają.

Pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się za pracujących na niwie Pańskiej, ale prośmy także Pana Boga o nowe powołania do służby w Kościele. 

Pierwszy piątek miesiąca. Oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św. Na zakończenie adoracji, przed Mszą Świętą, nabożeństwo majowe.

Pierwsza sobota miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – nabożeństwo majowe wraz z różańcem o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Również w sobotę, 5 maja, o godzinie 10:00 nabożeństwo dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci oraz poświęcenie świec, modlitewników i różańców. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem i rodziną.

I Komunia święta dla dzieci w przyszłą niedzielę, 6 maja 2018 roku, podczas Mszy świętej o godzinie 10:30.

Odwiedziny chorych w sobotę 12 maja 2018 r. (za dwa tygodnie).

W przyszłą niedzielę zbierana ofiara przeznaczona będzie na cele parafialne.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o świątynię oraz za składane ofiary.

Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.