fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 28 stycznia 2018

W 4 niedzielę zwykłą słyszymy słowa św. Pawła: Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Mamy pragnienie życia bez problemów, zwłaszcza takich, które rodzą cierpienie, odbierają nadzieję i odwagę, powodują utratę sensu istnienia. Te trudne doświadczenia należy przedstawić Panu Bogu podczas liturgii eucharystycznej. On, jako jedyny, w sobie znany sposób pomoże nam z tych wszystkich doświadczeń wyjść jeszcze bardziej umocnionymi.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W środę, 31 stycznia, przypada wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.
  • W piątek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszam wszystkich Parafian na Mszę świętą o godz. 18:00. Proszę o zabranie ze sobą świec gromnicznych. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 3 lutego, wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Specjalne błogosławieństwo przez wstawiennictwo tego patrona po Mszy świętej porannej.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca módlmy się w intencji Pasterzy Kościoła oraz prośmy Boga o nowe powołania do służby Bogu.

W pierwszy piątek miesiąca oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną od godziny 10:00.

Dzieciom rozpoczynającym ferie życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary oraz za troskę o nasz kościół.