fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 28 października 2018

Dziś ostatnia niedziela października. W kościołach, których data poświęcenia nie jest znana obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła.

Liturgiczne obchody tygodnia.

Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 10:30. Procesja wraz z nabożeństwem na cmentarzu o godz. 14:00, rozpoczęcie w kościele, obrzędem poświęcenia zniczy, lampek i kwiatów na groby. Zachęcam do udziału.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

  • od Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła,
  • poprzez odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego;
  • przez przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej;
  • zachowując wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  • w dniach od 1 – 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po Mszach Świętych. Zmarłych będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa na cmentarzu 1 listopada. Można również składać wypominki roczne, zmarłych będziemy polecać przez cały rok, przed niedzielnymi Mszami świętymi, rozpoczynając od drugiej niedzieli listopada.

W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się w intencji Pasterzy Kościoła oraz prośmy Boga o nowe powołania do służby w Kościele.
  • Pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
  • Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec. Odwiedziny chorych i starszych Parafian od godz. 10:00.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, w piątek po Mszy św.

Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii, w przyszłą niedzielę, 4 listopada, podczas Mszy świętej o godzinie 10:30.

Składka przeznaczona będzie na cele parafialne.

Odpust Parafialny ku czci św. Marcina będziemy obchodzić w niedzielę, 11 listopada. Suma odpustowa o godz. 11:00.  Odprawi ją i kazanie wygłosi Ks. dr Marek Studenski. Ofiarę na przygotowanie odpustu można składać do koszyczka za ławkami.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz za troskę o naszą świątynię.

Życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.