Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 28 maja 2017

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Pan Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas sprawowania Najświętszej Ofiary. Ma nam towarzyszyć świadomość, że jest z nami obecny aż do skończenia świata.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

We wtorek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

W środę, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu otulmy modlitwą wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta.

W sobotę, 3 czerwca obchodzić będziemy wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Rozpoczyna się czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po Mszach św.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • W czwartek pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracujących na niwie Pańskiej, zwłaszcza o wyświęconych wczoraj kapłanach oraz prośmy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele.
  • W piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi świętej. Na zakończenie adoracji, przed Mszą Świętą, nabożeństwo czerwcowe. W pierwszy piątek w szczególny sposób zapraszam na Mszę św. dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą.
  • W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Różaniec o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych od godz. 10:00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

Serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę, za składane ofiary oraz wszelką życzliwość.