Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 28 lipca 2019

Dziś 17 niedziela zwykła. Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili: Panie, naucz nas się modlić. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas niż my samych siebie (św. Augustyn). To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi troskami, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: Proście, a będzie wam dane. 

Dziś po Mszach świętych odbędzie się obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, które obchodziliśmy 25 lipca.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W piątek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

  • W pierwszy czwartek miesiąca módlmy się w o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym.
  • W pierwszy piątek miesiąca oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
  • W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – nabożeństwo różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 10:00.

W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia,  składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary, troskę o naszą świątynię oraz za wykonane prace remontowe. Przebywającym na urlopach życzę, aby był to czas pełen radości, dobrego wypoczynku i wzrostu duchowego.