Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 28 kwietnia 2019

Bóg ma miłosierdzie dla nas, ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

Decyzją podjętą podczas 357. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.

Trwa peregrynacja Relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w naszym Dekanacie goleszowskim. Dziś w kościele Świętego Michała Archanioła w Goleszowie o godz.15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem na zakończenie pobytu Relikwii w Dekanacie, a o godz. 16:00 zakończenie i pożegnanie Relikwii.

Liturgiczne obchody tygodnia.

 • We wtorek, 30 kwietnia, przypada uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (przeniesiona z dnia 23 kwietnia).
 • W środę, 1 maja, wspomnienie dowolne Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni.
 • W czwartek, 2 maja, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę: o godz. 8:00 i 10:30. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

  • Pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się za pracujących na niwie Pańskiej, ale prośmy także Pana Boga o nowe powołania do służby w Kościele. 
  • Pierwszy piątek miesiąca. Oddajmy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • Pierwsza sobota miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – nabożeństwo majowe wraz z różańcem o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną w kolejną sobotę, 11 maja 2019 roku, od godziny 9:30.

Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

Z okazji zbliżających się obchodów Dnia Strażaka zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne w piątek, 3 maja 2019 r., o godz. 15:00 w naszym kościele.

We wtorek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godzinie 12:00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia w piątek, 3 maja, o godzinie 15:00 modlitwą Koronki oraz Mszą świętą.

W niedzielę, 5 maja, przypada 3 niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela biblijna.

W przyszłą niedzielę zbierana ofiara przeznaczona będzie na cele parafialne.

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas do owocnego przeżycia dzisiejszej niedzieli Bożego Miłosierdzia oraz Tygodnia Miłosierdzia.