fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia – 27 września 2015

Mszę Świętą Żniwną, podczas której podziękujemy Bogu za żniwa, za Jego błogosławieństwo i opiekę odprawimy dziś o godz. 10.30.

Dziś rozpoczynamy Misje Parafialne, które mają nas przygotować do Uroczystości Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii świętych Siostry Faustyny i Jana Pawła II. Misje potrwają cały tydzień. Zachęcam, aby sobie dobrze zaplanować ten tydzień. Rozpoczynać będziemy codziennie Eucharystią o godz. 18.00.

W sobotę o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Piotr Greger odprawi Mszę św. na rozpoczęcie czasu peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Podczas tej Mszy udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 28 września, wspominamy w liturgii św. Wacława, męczennika.
  • We wtorek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W środę, 30 września, obchodzimy wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W czwartek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W piątek, 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy Piątek Miesiąca – nabożeństwo pokutne o godz. 16.00, spowiedź od godz. 16.30, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu;

Pierwsza Sobota Miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00.

Przy wyjściu można zabrać karteczki z intencjami Mszy świętych odprawianych podczas Misji Parafialnych.

Podczas Misji codziennie zbierana będzie ofiara dla Księdza Misjonarza.

Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w minionym tygodniu, szczególnie w dniu wczorajszym przy remoncie probostwa, za przygotowane posiłki, a także za wszystkie składane przy tej okazji ofiary. Chętnych do pomocy zapraszam w sobotę za dwa tygodnie od godz. 09:00.