fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 27 maja 2018

Przez chrzest zostaliśmy wprowadzeni w tajemnicę Boga Trójjedynego. Staje się ona bardziej dostępna nie przez rozumowanie, ale przez uczestnictwo w życiu Boga. Jezus Chrystus posyła nam Ducha Świętego i jest zarazem drogą prowadzącą do Ojca. Ten Bóg – jeden w trzech Osobach – zaprasza nas do udziału w liturgii eucharystycznej, która jest uczestnictwem w misterium.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W środę, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

W czwartek, 31 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza święta w naszym kościele o godzinie 10:00, po niej Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy kościele, drugi przy klubie, trzeci tradycyjnie koło figury św. Jana Nepomucena i czwarty u państwa Pieczonków. Następnie wrócimy do Kościoła, aby wyśpiewać uroczyste Te Deum. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości oraz dzieci w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam też do przystrojenia domów. 

W piątek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta.

W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy piątek miesiąca. Oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

Pierwsza sobota miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – nabożeństwo różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian od godziny 10:00.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o świątynię oraz za składane ofiary. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.