fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 26 sierpnia 2018

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne zawierzenie. Matka Chrystusa jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej, przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej, w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego, że podczas modlitwy składa deklaracje czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorną służbą wobec tchnienia Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje, Maryja trwa, modli się, bezgranicznie ufa, uważnie słucha i posłuszna Bogu pozwala się Jemu prowadzić.

Dziękujemy za tegoroczne plony. Uroczystość w wymiarze diecezjalnym odbywa się w parafii Bystra Krakowska.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 27 sierpnia, przypada wspomnienie Św. Moniki.
  • We wtorek, 28 sierpnia, wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian od godz. 11:30.

W przyszłą niedzielę, 2 września, odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i za troskę o naszą świątynię. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.