fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 26 marca 2017

4 niedziela Wielkiego Postu w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to niedziela róż, gdyż tego dnia obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, zaś papież poświęcał złotą różę i przekazywał ją osobie zasłużonej dla Kościoła. Chrystus objawia się nam jako światło, które oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Dla nas niedziela ta jest okazją do tego, abyśmy tak jak niewidomy z dzisiejszej Ewangelii, z radością odkrywali, że poprzez sakrament chrztu świętego zostaliśmy wyrwani z ciemności grzechu i mocą Chrystusa staliśmy się dziećmi światłości.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W sobotę, 1 kwietnia, przypada pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec. Z racji na zbliżające się Święta Zmartwychwstania, odwiedziny chorych i straszych Parafian z posługą sakramentalną odbędą się w Wielkim Tygodniu.

W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, mija 12. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, papieża.

Zapraszam wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki o godzinie 18:30 po Mszy świętej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.