fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 26 listopada 2017

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego pragniemy wspólnie wyznać, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć Królestwo Boże obejmujące wszystkie ludy i narody. Zaś konając na krzyżu, obejmując swymi ramionami całą ludzkość, otrzymaliśmy zadatek uczestnictwa w królestwie prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17:15, prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną, w tym miesiącu, będą w sobotę 16 grudnia.

W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Dziękuję za modlitwę, wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa i składane ofiary.