fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 25 września 2016

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś 26 niedziela zwykła. Chrześcijanin wezwany jest do służby wobec swoich bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są w potrzebie materialnej i duchowej. Udział w dzisiejszej Eucharystii ma uświadomić nam wielkość tego wezwania oraz udzielić siły do jego realizacji. Miłość bliźniego stanowi świadectwo miłości wobec Boga.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 27 września, przypada wspomnienie Świętego Wincentego à Paulo, prezbitera, patrona dzieł miłosierdzia.

W środę, 28 września, wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.

W czwartek, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek, 30 września, wspominać będziemy Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła oraz badacza i tłumacza Pisma Świętego.

W sobotę, 1 października, przypada wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele odprawiane będą:

  • w piątki po wieczornej Mszy świętej,
  • w soboty po porannej Mszy świętej,
  • w niedziele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Jeżeli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie w kościele (np. z powodu choroby), to zachęcam do modlitwy różańcowej w łączności duchowej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

Dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa, troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.

W przyszłą niedzielę zbierana ofiara przeznaczona będzie na cele parafialne.