fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 24 grudnia 2017

Ostatnie godziny adwentu stanowią bezpośrednią zapowiedź nadejścia oczekiwanego Zbawiciela świata. W Nim możemy doświadczyć prawdy o Bogu, który staje się jednym z nas. W duchu wiary otwórzmy nasze serca na przyjście Jezusa, który – jak oznacza Jego imię – jest zbawieniem, pomocą i ratunkiem.

Dziś przypada Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Kościół zachęca do zachowania, zgodnie z tradycją, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W poniedziałek, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód rozpoczniemy o północy Mszą świętą Pasterką. Msze święte jeszcze o godzinie 8:00 i 10:30. Zachęcam, aby dwa razy uczestniczyć w Eucharystii. Na Pasterkę zapraszam 15 minut wcześniej, rozpoczniemy czuwaniem przed uroczystą Eucharystią. Na czuwanie proszę, aby wszyscy przynieśli świece.

We wtorek, 26 grudnia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę, o godzinie 8:00 i 10:30.

W środę, 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

W czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Eucharystia ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci i matek w stanie błogosławionym zostanie odprawiona o godz. 8:00. Serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień starego roku. W tym dniu odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

W zakrystii po Mszach Świętych można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, przygotowanie świątecznych dekoracji, modlitwę i składane ofiary.

Plan Odwiedzin Duszpasterskich – Kolęda

Środa 27 grudnia 2017 r. – od godziny 15:00
Rozpoczęcie: ul. Główna 48 (p. Gałuszka), ul. Miodowa i ul. Wesoła.

Czwartek 28 grudnia 2017 r. – od godziny 15:00
Rozpoczęcie: od p. Gutowskiej, ul. Główna 8, ul. Pasieczna, Mołczyn, ul. Graniczna, ul. Spacerowa, ul. Główna do numeru 46 (p. Wantulok).

Piątek 29 grudnia 2017 r. – od godziny 15:00
Rozpoczęcie: ul. Podlesie (p. Codogni), ul. Leśna, ul. Gówna od 104, ul. Górska, ul. Główna od 96, ul. Potok (do p. Sobótka).

Sobota 30 grudnia 2017 r. – od godziny 13:00
Rozpoczęcie: ul. Główna 86 (p. Kiełb), ul. Słoneczna, ul. Kropiowicka, ul. Lipowa, ul. Spacerowa i ul. Główna 50 (p. Kulak).

Dodatkowy termin: niedziela 7 stycznia 2018 r.