Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 23 lutego 2020

Dziś przypada 7 niedziela zwykła. Jeśli na serio potraktujemy słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują! (Mt 5, 39. 44), wówczas zaczniemy współpracować na rzecz lepszego i spokojniejszego świata. Niech nas w tym umacnia owocny udział w liturgii eucharystycznej. 

Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.  Zachęcam do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcam do udziału w Eucharystii, która zostanie odprawiona o godz. 18:00. Podczas tej Mszy świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki po Mszy św. wieczornej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele, przeżywać będziemy od niedzieli 1 marca do środy 4 marca. Poprowadzi je Ks. Adam Bieniek, Kanclerz Kurii Bielsko-Żywieckiej. W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00. Po Mszach św. wieczornych adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam i proszę o rezerwację swojego czasu na ten szczególny okres poświęcony odnowie duchowej.

W przyszłym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca, ofiara przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Dziękuję za wspólną modlitwę i troskę o nasz kościół.