fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 22 stycznia 2017

Dziś 3 niedziela zwykła. Jezus Chrystus stając się Człowiekiem zamieszkał wśród nas, przynosząc każdemu dar zbawienia. W liturgii eucharystycznej Pan ponownie przychodzi w sakramentalnych znakach. On będąc Światłością Świata, oświeca nas swoim słowem oraz posila Ciałem i Krwią. Do pełni spotkania potrzebujemy nawrócenia, aby pokonać wszelkie ciemności obecnego w nas grzechu.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 24 stycznia, przypada wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.

W czwartek, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.

W piątek, 27 stycznia, obchodzić będziemy wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

W sobotę, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Do 25 stycznia 2017 roku w całym Kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na centralne nabożeństwo pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla, które odbędzie się w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, w poniedziałek, 23 stycznia, o godzinie 17.00. Słowo Boże wygłosi Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Ksiądz Biskup Adrian Korczago.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą uczynić coś dobrego dla innych, aby przynieśli do kościoła termos, może być kilka. Posłużą one osobom bezdomnym, aby napój, który otrzymują pozostał na dłużej ciepły i mógł nie tylko zaspokajać pragnienie, ale również ogrzać w zimowe dni. Akcja Termos organizowana jest przez Caritas naszej diecezji oraz Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Wolontariusze Caritas i Towarzystwa Pomocy, termosy z ciepłym napojem przekażą Bezdomnym. Nie zastanawiaj się za długo, zima trwa, więc spieszmy się! W naszym parafialnym kościele jest wystawiony specjalny kosz, w którym można pozostawić termosy.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.