fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 21 maja 2017

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Życie każdego człowieka upływa wśród wielu trudów i przeciwności. Mamy jednak świadomość, że nie jesteśmy sami. Towarzyszy nam Jezus Chrystus, który zapowiada i obiecuje swojego Ducha. To Ten, który od Ojca i Syna pochodzi, oświeca swoim światłem, uświęca nas i nadaje sens życiu. Gromadząc się na Eucharystii, bądźmy wdzięczni za tę zbawczą obietnicę.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

W naszym kościele, Msza Święta wraz z procesją i modlitwą o urodzaje, odbędzie się w środę, 24 maja o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W środę, 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycieli Wiernych. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

W piątek, 26 maja obchodzić będziemy wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. Również w tym dniu rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona 4 czerwca.

W sobotę, 27 maja o godzinie 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Ordynariusz Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

Serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę, za składane ofiary oraz wszelką życzliwość.

 

Foto: Utopiec