fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 21 kwietnia 2019

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To jest święto wszystkich świąt. Syn Boży wierny swemu posłaniu aż do śmierci, został przez Boga wskrzeszony do życia. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas, ludzi, poprzez ofiarę Jego Syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstałego powołani do życia. Pełni radości wyznajmy wiarę w Jezusa Chrystusa, który odkupił nas przez miłość, której dowodem jest śmierć i zmartwychwstanie.

Osiem pierwszych dni okresu Wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Peregrynacja Relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w dekanacie goleszowskim odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2019 r. w Kościele Świętego Michała Archanioła w Goleszowie.

Piątek 26 kwietnia 2019

18:00 Powitanie Relikwii

18:30 Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich Kapłanów Dekanatu

20:00  Czuwanie młodzieży zakończone Apelem Jasnogórskim

Sobota 27 kwietnia 2019

10:00    Czuwanie dzieci z Dekanatu    

11:00    Modlitwa w ciszy

12:00    Czuwanie grup modlitewnych: Róż Różańcowych, III Zakon Św. Franciszka, Apostolstwa Dobrej Śmierci,  Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych oraz innych grup działających przy parafiach. Na zakończenie oddanie czci Relikwiom.

13:00 Modlitwa w ciszy

14:00 Czuwanie małżeństw i rodzin

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, czuwanie w ciszy

20:00 Modlitwa uwielbienia – Wspólnota Zacheusz

Niedziela  28 kwietnia 2019

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem na zakończenie pobytu Relikwii w Dekanacie                                                    

16:00 Zakończenie i pożegnanie Relikwii

Ze względu na czas oktawy Wielkanocy, przypadająca 23 kwietnia uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona na wtorek, 30 kwietnia.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. 

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo prowadzi nas do owocnego przeżycia oktawy Wielkiej Nocy.