Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 20 października 2019

Dziś przypada 29 niedziela zwykła. Na Mszę świętą przychodzimy z tymi sprawami, które trzeba w nadchodzącym tygodniu załatwić, z troskami i problemami, które nierzadko nas przytłaczają, ze wszystkimi potrzebami świata, ażeby zgodnie z nakazem Jezusa modlić się nieustannie i nie ustawać. Nie czynimy tego dla Boga, ale dla siebie samych, bo to my potrzebujemy Jego bliskości i wsparcia na naszej drodze wiary. Możemy być pewni, że Bóg Ojciec śpieszy nam z pomocą w każdej naszej niedoli.

Przedostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny.

Liturgiczne obchody tygodnia.

Trwa październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są:

  • w piątki po wieczornej Mszy świętej,
  • w soboty po porannej Mszy świętej,
  • w niedziele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po Mszach Świętych. Zmarłych będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa na cmentarzu 1 listopada. Można również składać wypominki roczne, zmarłych polecamy przez cały rok, przed niedzielnymi Mszami świętymi, rozpoczynając od pierwszej niedzieli listopada.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i troskę o nasz świątynię. Chętnych do pomocy przy dalszym sprzątaniu kościoła oraz porządkowaniu obejścia, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.

Foto: MZ