Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 20 maja 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym, jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha Świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodów i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.

Jest miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 21 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msza święty w naszym kościele o godzinie 18:00.

W czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach,

W sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. O godzinie 10:00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie. 

W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o świątynię oraz za składane ofiary. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.