fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 20 listopada 2016

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy obchody Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Syn Boży zakrólował z wysokości krzyża, dokąd wziął na siebie wszystkie grzechy świata. Uwielbiajmy Go i uznajmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przemija, a Jego Królestwo nie ulega zagładzie. W ukrzyżowanym Chrystusie Królu uznajmy naszego jedynego Pana i Zbawiciela.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 21 listopada, przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.

We wtorek, 22 listopada, wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

W czwartek, 24 listopada, wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Jest to dzień Wizytacji Kanonicznej Księdza Biskupa Romana Pindla w naszej parafii.

Plan wizytacji:

– przywitanie kanoniczne Księdza Biskupa o godzinie 7:30, po przywitaniu Msza święta z modlitwą za zmarłych. Po Mszy świętej spotkanie ze wspólnotami Żywego Różańca i Apostolstwa Dobrej Śmierci;

– podczas Mszy świętej o godzinie 10:30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Na zakończenie Mszy odbędzie się błogosławieństwo rodzin z dziećmi. Po Mszy świętej spotkanie ze wspólnotami Służby Liturgicznej i Scholi.

– spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej z Księdzem Biskupem o godzinie 15:00 na probostwie.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.