Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 2 kwietnia 2017

Dziś 5 niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczyna ona w liturgii okres Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia. Pan Jezus wskrzeszając Łazarza (trzecie skrutynium) mówi o sobie: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy. Choćby i umarł, żyć będzie. Pełni wiary gromadzimy się na spotkanie z Nim, aby mocą paschalną wskrzesił nas ze śmierci naszych grzechów. Odnowieni przez nawrócenie i pokutę mamy z Chrystusem rozpocząć nowe życie.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Dzisiaj też mija 12. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, papieża.

W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się w intencji Pasterzy Kościoła oraz prośmy Boga o dar nowych powołań do służby Bogu;

Pierwszy piątek miesiąca, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W nocy z 7/8.04.2017 po raz trzeci obędzie się  Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jablonkowa w Czechach do Puńcowa. Wszystkich zainteresowanych nocną wędrówką szczytami Beskidów zapraszamy na stronę internetową www.edk.org.pl, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje oraz dokonać zapisów.

W przyszłą niedzielę, 9 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Zapraszamy wiernych na procesję z palmami podczas Mszy św. o godz. 10:30. Pobłogosławienie gałązek palmowych na każdej Mszy św.

W tym dniu obchodzony jest XXXII Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godzinie 13:30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Następnie procesja do katedry św. Mikołaja na celebrację Eucharystii. Bardzo proszę o zabranie ze sobą gałązek palmowych. W czasie mszy świętej chcemy wesprzeć naszą ofiarą Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji. W roku Jubileuszu 25-lacia Diecezji Bielsko-Żywieckiej zapraszam przedstawicieli młodzieży z każdej parafii naszej diecezji. Po Mszy św. tradycyjna grochówka i herbata przed Katedrą.

Z racji na zbliżające się Święta Zmartwychwstania, odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odbędą się w Wielki Piątek od godziny 12:00.

Zapraszam wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki o godzinie 18:30 po Mszy świętej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 15 minut przed każdą Mszą świętą.

W koszyczku za ławkami, zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jest to nasz wyraz troski o piękno świątyni na czas Świąt Wielkanocnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Wspólnotę Szymona i Weroniki proszę o przedświąteczne posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę po Mszy św. porannej.

Dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.

 

Foto: Ula Rogólska