fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 19 marca 2017

Dziś przypada 3 niedziela wielkiego postu. Liturgia tego okresu ma nas przygotować na odnowienie naszego chrzcielnego przymierza zawartego z Chrystusem. Dlatego dziś Jezus objawia się jako woda wytryskująca ku życiu wiecznemu (pierwsze skrutynium). Tą wodą zostaliśmy oczyszczeni w sakramencie chrztu świętego, a uczestnicząc w Eucharystii jesteśmy zaproszeni, aby zaczerpnąć obficie ze źródła życia.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 20 marca, przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę, 25 marca obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada jubileusz 25. rocznicy erygowania Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Pamiętajmy w modlitwach o całym naszy Kościele partykularnym.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godzinie 10:00 Mszą świętą celebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Po Mszy świętej odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej i Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej.

Zapraszam wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki o godzinie 18:30 po Mszy świętej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej, odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 19 marca, po Mszy św. o godz. 10:30.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.