Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 18 marca 2018

Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. Poprzez znak zasłoniętych krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego, co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca, gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

W naszej Parafii rozpoczynamy dziś Rekolekcje wielkopostne. Kolejne nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godzinie 18:00. Wykorzystajmy ten czas łaski od Boga, aby przygotować się do pięknego przeżycia świąt Wielkiej Nocy.

W poniedziałek, 19 marca, przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Rekolekcje Duchowa rEwolucja dla uczniów szkół średnich naszej diecezji odbędą się w Cieszynie, 19 marca 2018 roku, w hali widowiskowo-sportowej w godzinach od 9:00 do 13:00.

Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątek po Mszy świętej wieczornej. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę, 25 marca, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Zapraszam wiernych na procesję z palmami podczas Mszy św. o godz. 10:30. Pobłogosławienie gałązek palmowych na każdej Mszy św.

W tym dniu obchodzony jest XXXIII Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godzinie 13:30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, skąd wyruszy procesja z palmami do Katedry św. Mikołaja. Zachęcam młodzież naszej Parafii do uczestnictwa.

W przyszłą niedzielę przypada 26. rocznica erygowania naszej diecezji. Módlmy się za nasz Kościół partykularny.

W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny. Składana przy tej okazji ofiara przeznaczona jest na cele charytatywne.

Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do koszyczka za ławkami. Jest to nasz wyraz troski o piękno świątyni podczas Świąt Wielkanocnych.

Zachęcam Parafian do włączenia się w przedświąteczne sprzątanie kościoła we wtorek, 27 marca, od godz. 16:00.

Z racji na zbliżające się Święta Zmartwychwstania, odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną odbędą się w Wielki Piątek.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę, troskę o nasz kościół oraz za składane ofiary.

Foto: https://opoka.photo/