Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 16 grudnia 2018

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko! (Flp 4, 4-5). Od wieków trzecia niedziela adwentu nazywa się Gaudete. Dzisiaj owo wezwanie do radości skierowane jest do każdego człowieka. Duch radości i pokoju może być fundamentem naszego życia we wszystkich codziennych troskach i kłopotach. Pan Bóg uzdalnia nas do rozpoznawania Jego woli oraz rozumienia naszego życia, które ma być pełne odpowiedzialności aż do dnia, kiedy Jezus Chrystus przyjdzie powtórnie.

Dziś, 16 grudnia, rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Modlitwa ta jest pięknym sposobem przygotowania serca na przyjście Pana. Tekst nowenny można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Od poniedziałku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

W tym tygodniu (środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Msze święte roratnie w naszym kościele w piątki o godzinie 18:00 i w sobotę o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Na Msze roratnie dzieci przynoszą lampiony, a dorośli świece.

W piątek, 21 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św.

W zakrystii można nabywać świece rozprowadzane przez Caritas w ramach XXV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne.

Zachęcam do pielęgnowania zwyczajów adwentowych w rodzinie, np. do gromadzenia się wokół świecy albo wieńca adwentowego na wspólnej modlitwie. Zachęcam też do zachowania trzeźwości w Okresie Adwentu i do czynów miłosierdzia.

Dziękuję za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się trzeciego tygodnia Adwentu.

Plan Odwiedzin Duszpasterskich – Kolęda 2018

Rozpoczęcie o godzinie 15:00

27 grudnia 2018 – Rozpoczęcie: ul. Główna 50 (p. Kulak), ul. Spacerowa, ul. Lipowa, ul. Słoneczna, ul. Kropiowicka, ul. Główna 86 (p. Kiełb)

28 grudnia 2018 – Rozpoczęcie: ul. Wesoła, ul. Miodowa, ul. Główna 46

29 grudnia 2018 – Rozpoczęcie: p. Gutowska, ul. Spacerowa, ul. Graniczna, Mołczyn, ul. Pasieczna, ul. Główna 8

30 grudnia 2018 – Rozpoczęcie: ul. Potok, ul. Główna od 96, ul. Górska, ul. Gówna od 104, ul. Leśna, ul. Podlesie