Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 16 czerwca 2019

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna, i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga; dodaje nam sił i odwagi do życia, wzbudza i podtrzymuje w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjedynemu. 

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 17 czerwca, przypada wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W czwartek, 20 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza święta w naszym kościele o godzinie 10:00, po niej Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy klubie, drugi tradycyjnie koło figury św. Jana Nepomucena, trzeci u Państwa Mencnerowskich i czwarty u Państwa Pieczonków. Następnie wrócimy do Kościoła, aby wyśpiewać uroczyste Te Deum. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości oraz dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam też do przystrojenia domów.
  • W piątek, 21 czerwca, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddamy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i troskę o naszą świątynię.