Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 15 stycznia 2017

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 2 niedziela zwykła. Chrześcijanin to człowiek dający świadectwo o Chrystusie. Jesteśmy wezwani do tego, aby życie było czytelnym świadectwem potwierdzającym, że dobra nowina o zbawieniu dotarła aż na krańce ziemi. Należy unikać wszelkich zachowań, które mają charakter antyświadectwa.

W całym Kościele powszechnym przeżywamy dziś Światowy dzień Migranta i Uchodźcy.

Od środy, 18 stycznia do 25 stycznia 2017 roku w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy na centralne nabożeństwo pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla, które odbędzie się w Katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, w poniedziałek, 23 stycznia, o godzinie 17.00. Słowo Boże wygłosi Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Ksiądz Biskup Adrian Korczago. W związku z Tygodniem Ekumenicznym we wtorek, 17 stycznia, Kościół Katolicki w Polsce, obchodzi Dzień Judaizmu.

W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

we wtorek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata;

w czwartek, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

w sobotę, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W piątek, 20 stycznia, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.

Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia, po Mszy Świętej o godzinie 10:30.

W niedzielę, 22 stycznia, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Scholi Młodzieżowej Kościoła Katolickiego w Lesznej Górnej. Zapraszamy na wspólne kolędowanie do naszego kościoła o godzinie 15:00.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.