Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 15 marca 2020 – Stan Zagrożenia Epidemicznego

Dzisiejsza 3 niedziela Wielkiego Postu jest czasem przeżywania swojej wiary i spotkania z Bogiem w domowym zaciszu, za pomocą mediów. Ten szczególny czas wzywa nas do dojrzałego spojrzenia na relację z Bogiem, do konkretnej miłości siebie i bliźniego. Pozostanie w domu staje się wyrazem troski o zdrowie, a nawet życie swoje i swoich bliskich.

W tej nowej, przejściowej, rzeczywistości, szukamy najlepszego sposobu na budowanie życia duchowego. Uczestnictwo w Eucharystii za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu i duchowo przyjęta Komunia Święta pozwalają nam spotkać się z Bogiem w tym szczególnym czasie. Modlitwy odmawiane w gronie rodzinnym mogą sprawić, że nasze mieszkania staną się na ten czas domowymi kościołami. Zachęcam do modlitwy różańcem, Koronki do Bożego Miłosierdzia, odprawiania Drogi Krzyżowej i śpiewania Gorzkich Żali.

Wszystkie intencje Mszy Świętych, które zostały przyjęte, będą odprawione, a osoby które zamówiły Msze Święte mogą uczestniczyć w Eucharystii w kościele. Pozostałych parafian proszę o pozostanie w domu. Ten gest miłości wobec drugiego człowieka, w tej wyjątkowej sytuacji, jest drogą do Boga.

Jeżeli ktoś z Parafian potrzebuje spowiedzi i osobistej modlitwy w kościele, może to uczynić w wyznaczony czasie, z zachowaniem pełnej ostrożności i zalecanej odległości:

Piątek, 20 marca 2020 – 19:00 do 20:00
Sobota, 21 marca 2020 – 10:00 do 11:00
Niedziela, 22 marca 2020 – 12:00 do 13:00

Sakrament chorych udzielany będzie tylko w sytuacji zagrożenia śmiercią.

Kościół codziennie jest otwarty. Można w nim zatrzymać się na chwilę osobistej modlitwy i adorację Najświętszego Sakramentu w Tabernakulum. W przedsionku można zakupić prasę katolicką.

Na ten trudny czas niech Wszystkim Pan Bóg błogosławi.

Ks. Mateusz Kierczak