fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 14 października 2018

Dziś przypada 28 niedziela zwykła. Pojęcia „ubóstwa” i „bogactwa” są bardzo nieostre, przysparzają sporo kłopotu. Posiadany majątek nie czyni człowieka autentycznie bogatym, nie zapewnia udanego życia przepełnionego poczuciem sensu istnienia. Do takiej egzystencji potrzebna jest mądrość będąca owocem poznania Boga. W Jezusie Chrystusie objawiła się nam mądrość Boża, w Nim otrzymała swoją twarz. Przez Niego jesteśmy zaproszeni do wspólnoty życia z Bogiem, aby w ten sposób odnaleźć radość i celowość każdego podejmowanego wysiłku.

Dziś po raz osiemnasty obchodzimy Dzień Papieski. 

Liturgiczne obchody tygodnia.

W piątek, 19 października, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy świętej.

Za tydzień, przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się się w intencjach misyjnych Kościoła.

Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele odprawiane są:

  • w piątki po wieczornej Mszy świętej,
  • w soboty po porannej Mszy świętej,
  • w niedziele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po Mszach Świętych. Zmarłych będziemy polecać Panu Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa na cmentarzu 1 listopada. Można również składać wypominki roczne, zmarłych będziemy polecać przez cały rok, przed niedzielnymi Mszami świętymi.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary oraz za troskę o naszą świątynię.

Życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.