Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 13 października 2019

Dziś przypada 28 niedziela zwykła. Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. Wypływa z przekonania, że to, kim jesteśmy i co posiadamy, stanowi ostatecznie kategorię daru. Poczucie wdzięczności, zwłaszcza względem Boga, jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie w świecie i w każdym z nas. Celebrujemy tajemnicę Dziękczynienia, ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza nas darem zbawienia.

Dziś po raz dziewiętnasty obchodzimy Dzień Papieski.

Liturgiczne obchody tygodnia.

Za tydzień, przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła.

Trwa październik, a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są:

  • w piątki po wieczornej Mszy świętej,
  • w soboty po porannej Mszy świętej,
  • w niedziele przed każdą Mszą świętą.

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Za odmówienie i nabożne rozważenie tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i troskę o nasz świątynię. Chętnych do pomocy przy dalszym sprzątaniu kościoła oraz porządkowaniu obejścia, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.