fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 12 sierpnia 2018

Dziś przypada 19 niedziela zwykła. W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa w Uczcie: Bierzcie i jedzcie; Bierzcie i pijcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwyczajnych zadań codzienności. Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską, otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy: Jezus Chrystus ofiaruje się ludzkości, wydaje się w nasze ręce. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny.

W poniedziałek, 13 sierpnia, sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 14 sierpnia, uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego. Módlmy się w intencji całej diecezji oraz polecajmy Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

W środę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów, pierwocin zbóż, nowych owoców z lasów, pól i ogrodów odbędzie się podczas każdej Mszy św., po modlitwie po Komunii św.

W piątek, 17 sierpnia, wspomnienie Św. Jacka, prezbitera. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo po Mszy świętej.

Dziękuję za wspólną modlitwę, złożone ofiary i za troskę o naszą świątynię. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wszystkim życzę pięknej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień.