fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 12 marca 2017

Dziś 2 niedziela wielkiego postu. Pan Bóg zaprasza nas dziś do szukania Jego oblicza. Pragnie się z nami spotkać w swoim doskonałym obrazie Jednorodzonego Syna. Wpatrując się w Jego oblicze, mamy jednocześnie wsłuchiwać się w głos Tego, który ma słowa życia wiecznego (por. J 6, 68).

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będziemy je przeżywać do środy 15 marca. Prowadzi je Ksiądz dr Andrzej Abdank-Kozubski. W tygodniu nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi świętej 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

Z racji przypadającej dnia 19 marca niedzieli okresu wielkiego postu, liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, będzie obchodzona w poniedziałek, 20 marca.

Zapraszam wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki o godzinie 18:30 po Mszy świętej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 15 minut przed każdą Mszą świętą.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 marca, po Mszy św. o godz. 10:30.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.

 

Foto: M. Lubecka